Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

ÜRETİCİDEN FİDAN

Fidan Rehberi | Fidansec.com

21 Sep Aşılı Ceviz Fidanı Nasıl Üretilir?
0 1217
Ceviz fidanlarının daha verimli ceviz ağacına dönüştürülmesine ceviz fidanı aşılama  (vegetatif çoğaltma) adı verilmektedir. Aşılı ceviz fidanı iki ceviz bitkisinin profesyoneller tarafından birleştirilerek tek fidan bitkisi haline getirilmesidir. Ceviz fidanlarının aşılanması diğer meyve ağaçlarına nazaran daha zor olmakla birlikte aşıların yapılı..
25 Feb Ceviz Fidanı Dikerken Hangi Gübre Kullanılır?
admin 0 665
Ceviz fidanı dikimi yapıldıktan sonra gübreleme işlemlerinizde organik solucan gübresini öneriyoruz. Fidanların kök yapısının hızlı ve güçlü gelişmesini sağlayan yeni nesil gübre çeşidi olan solucan gübresi yaprak gelişiminide arttırırken ağaçlarda daha sık çiçeklenmeyi sağlar. Gelin bu mucizevi gübrenin mimarları solucanların yapısını detaylı ince..
18 Jan Badem Fidanı çeşitleri nelerdir ?
0 2040
Tarıma elverişli ülkemizde yetişebilen badem meyvesi hakkında bilinmeyenleri, badem çeşitlerini ve yetişme koşullarını siz üreticilerimiz için ele aldığımız yazımızda verimli ve karlı badem fidanı yetiştirmek isteyen çiftçilerimize fidansec.com olarak tam destek sağlıyoruz.. Badem Nedir ve Yetişme Koşulları Nelerdir?Badem: Ağaçta yetişen, bahar ve ..
17 Dec Kestane Çeşitleri En İyi Kestane Fidanı Hangisidir ? | Fidansec.com
0 5624
Kestane; ağaçlarda yetişen, Sonbahar da meyve veren, geniş yapraklı yüksek gövdeli bir ağaç olup, meyvesinin dışı dikenli koza, kahverengi sert kabuk ve son olarak en içte sarı zar şeklinde 3 kat kabuğu olan besin ve protein değeri yüksek kuru yemiş olarak ta kullanılan, pazar değeri yüksek ( pazarda kilosu 20 tl den başlayan) bir meyvedir.İnsan sa..
09 Dec Mavi Sertifika Ve Standart Sertifika Arasındaki Farklar ?
0 749
Ceviz fidanlarının sertifikalı satılması fidanın verimli türle aşılandığına, aldığınız cinste çıkacağına, sağlıklı bir fidan olduğuna garanti veriliyor olmasıdır. Sertifikalar tarım bakanlığı onaylı dır. Fidan satın alacak üreticiler mutlaka sertifikalı ürün tercih etmelidir. Ceviz fidanlarında 2 tür sertifika vardır. Mavi sertifika ve standart ser..
09 Dec Tüplü Ceviz Fidanı Ve Açık Köklü Ceviz Fidanı Farkı Nedir?
0 570
Aşılı ceviz fidanı satışları 2 şekilde yapılır. Açık köklü ve Tüplü olarak satılan ceviz fidanlarını üretiminde satışında dikilmesinde görünümünde farklar vardır. Okurlarımız için Tüplü Ceviz Fidanı Ve Açık Köklü Ceviz Fidanı Farklarını kaleme alıyoruz.Tüplü Ceviz Fidanı Ve Açık Köklü Ceviz Fidanı Farkları Nedir ?Tüplü ceviz fidanı torbalarda topra..
21 Nov En İyi Ceviz Fidanı Hangisi ?
0 479
Ceviz bahçesi kurmak ve fidan yetiştirmek isteyip de konu hakkında çok az bilgisi olan müşterilerimize yardımcı olmak adına "En İyi Ceviz Fidanı Hangisi ?" düzenlediğimiz yazımızda ceviz fidanlarını kısaca tanıtarak sizler için en iyisini sizin seçmenizi ve fidanlar hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacağız.    En iyi ceviz fidanı doğru seçi..
21 Nov Ceviz Fidanı Bakımı İçin Gerekli Tarım Takvimi
0 455
Ceviz fidanı bakımı için gerekli tarım takvimine uyularak yılın 12 ayı yapılmalıdır. Sulama, budama, ilaçlama, gübreleme cevizde belirli dönemlerde yapılmalıdır. Fidansec.com'da sizler için gerekli bakım tarihlerini paylaştık. Şimdiden bol mahsüllü seneler dileriz.KASIMÖncelikle alınan ceviz fidanlarının aşılı, ismine doğru ve kaliteli (kök yapısın..
21 Nov Toprak Örneği Formu
0 255
Toprak Örneği Formu ceviz, badem, kestane gibi kabuklu meyvelerde dönümüne 400 TL hibe desteği almak isteyenler için gerekli belgedir.  İlçe Tarım'a vereceğiniz toprak örneği formunu Fidansec.com'dan indirebilirsiniz.Örneği Alındığı İl                                : …………………………………………………                            İlçe                          : ……..
21 Nov Ceviz Fidanı Dikimi Nasıl Yapılır?
0 249
Ceviz fidanı dikimi basit ve kolay bir işlemdir. Ceviz ağaçları çok su tutmayan geçirgen topraklarda yetişir. Mutlaka yere dikilmelidir, saksıda gelişemez. Ceviz fidanları 3 4 yaşına kadar dikilirler. Açık köklü ceviz fidanları kasım mart ayları arasında dikilirken, Tüplü ceviz fidanları yılın 12 ayı dikilebilir. Ceviz Fidanı Dikimi Nasıl Yapılır ?..
21 Nov Ceviz Fidanı Tozlayıcıları
0 491
Ceviz oluşumunun ilk aşaması ağacın çiçek açarak tozlaşma (döllenme) işleminin gerçekleşmesidir. Erkek çiçek ve dişi çiçek bulunan ağacın erkek çiçekteki tozları rüzgarla dişi çiçeğe ulaşarak tozlaşma olayını tamamlar.      Ceviz bahçesinde tozlayıcı ağaç bulundurmak oldukça önemlidir. Ana ağaçlara uygun tozlayıcı ağaçlar verimliliği yüzde elli ora..
21 Nov Ceviz Ağacı Çiçeklenme Zamanı Ne Zamandır?
0 1866
    Ceviz meyvesinin oluşması için ilkbahar aylarında ceviz fidanlarının çiçek açması gerekmektedir. Ceviz çiçeklerinde erkek ve dişi çiçek bulunmaktadır. Erkek çiçekteki tozlar dış etkenlerle (haşere ve rüzgarla ) dişi çiçeğe ulaşır.    Ceviz ağaçlarında ve bahçemizde çeşitlerine uygun tozlayıcı ağaçların bulunması da hasatlarımızın daha verimli g..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 13 (2 Sayfa)