Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

AÇIK KÖKLÜ FİDAN TESLİMAT TARİHİMİZ 20 KASIM 2023'TÜR.

Kestane Fidanı

Model: BETIZAC
Betizac Kestane Fidanı çeşidimiz açık köklü olarak satıştadır. Sınırlı sayıda olan fidanlarımız hemen teslim ile sizlere gönderilir...
120,00TL
Hacı Ömer Kestane Fidanı (Açık Köklü)
Çok Satılan STOKYOK
Brand: Güneş Fidancılık Model: HACIOMERKESTANE-100
Hacı Ömer Kestane Fidanı Açık Köklü olarak fidansec.com güvencesi ile kapınızda. Hacı Ömer Kestane fidanlarımızın kasım ile nisan ayları arasında dikimi yapılır.Hacı Ömer Kestane Fidanı FiyatlarıKestane fidanı fiyatlarımız piyasanın altındadır çünkü biz üreticiyiz.Piyasada daha çok tüplü o..
0,00TL
Işıklar Kestane Fidanı
Yeni STOKYOK
Brand: Güneş Fidancılık Model: IŞIKLAR304
Meyveleri orta büyüklükte, kabuk rengi açık yeşil, yuvarlak ve yüzeyi pürüzsüz olan Işıklar kestane fidanları arasında en sık tercih edilen çeşitlerden biridir. Işıklar kestane meyvesi etli olduğu gibi lezzeti oldukça iyidir. Bol verimli bir yapıya sahiptir. Gevşek yapılı topraklarda daha verimli ol..
0,00TL
Kemer Kestane Fidanı
Yeni STOKYOK
Brand: Güneş Fidancılık Model: KEMER303
Aydın ve İzmir bölgesinde yetiştiriciliği yapılmaktadır. Meyveleri orta irilikte, meyve kalitesi ve tadı oldukça güzeldir. Depolamaya uygun bir çeşittir. Kestane fidanı  dikilirken fidanın aşı noktası toprağın 2-3 cm üzerinde kalacak şekilde dikilmelidir. Açık köklü fidanların dikiminden önce v..
0,00TL
Maraval Kestane Fidanı 2 Yaş (Açık Köklü)
Yeni Çok Satılan
Brand: Güneş Fidancılık Model: MARAVALKESTANE-100
Maraval Kestane Fidanı 2 yaşında açık köklü olarak fidansec.com'da çok uygun fiyatlara satıştadır. Maraval Kestane Fidanı ile iri meyveli, meyve kalitesi yüksek kestane bahçeleri kurmak mümkündür.Maraval Kestane Fidanı SiparişiHemen fidansec.com güvencesi Güneş Fidancılık garantisi ile sizde Ma..
100,00TL
Osmanoğlu Kestane Fidanı
Yeni STOKYOK
Brand: Güneş Fidancılık Model: OSMANOĞLU301
Osmanoğlu kestane fidanının ağacı orta kuvvette ve yayvan olarak şekilde gelişir. Meyveleri iyi büyükte olan Osmanoğlu kestane fidanının meyve kalitesi de oldukça yüksektir. Parlak meyve dış yapısı, krem renkli meyve içi diğer cinslerden Osmanoğlu'nu ayırt eden özellikleridir.Bursa Osmanoğlu Kestane..
0,00TL
Sarı Aşı Kestane Fidanı
Yeni STOKYOK
Brand: Güneş Fidancılık Model: SARIAŞI300
Bursa Sarı aşı kestane fidanı Anadolu kökenli olup, aşırı soğuklarda -30 dereceye kadar dayanabilen bir çeşittir. Aşırı yağışı sevmeyen sarı aşılama kestane fidanı, ilkbaharın geç ve sonbahar ilk donlarına karşı hassas olurlar. Dünya genelinde 13 farklı kestane fidanı bulunmaktadır. G..
0,00TL
Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)

Kestane Fidanı dikilerek yapılan aşılı kestane yetiştiriciliği son zamanlarda tercih edilen uzun süreli, iyi gelir getiren, verimi bol, hasadı kolay olan yatırımdır. Kestane Fidanı fiyatları Türkiye'de en uygun fiyatlar ile 80 TL'ye fidansec.com'da! Aşılı kestane fidanı satın almak istiyorsanız fidansec.com doğru adres.

Kestane Fidanı Özellikleri

Dünya genelinde 13 farklı kestane fidanı bulunmaktadır. Genellikle ılıman iklimlerde yetiştirilen kestane fidanı 700-900 m rakıma kadar dikilmektedir. Düşük sıcaklıklara karşı, kışın -30 dereceye kadar dayanabilirler. Dikim aralığı olarak 7x7 m, 8x8 m tercih edilebilir. Kestane fidanlarının en iyi yetiştiği yerler yamaç arazilerdir.

Kestane Fidanı Hastalıkları için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fazla yağışı sevmeyen kestane, yağıştan dolayı mantar hastalığına yakalanabilir. Mantar hastalığına yakalanan fidanlar ise yaprakların dökülmesine sebep olurlar.

Dikilecek bahçenin toprağının gevşek yapılı ve geçirgen olması gerekir. Kazık köklü olan kestane fidanı mineral açısından zengin toprakları sever. Killi ve su geçirgenliği olan topraklarda mürekkep hastalığına yakalanma riskleri artar.

Kestane Fidanı Çeşitleri

Bursa Osmanoğlu, Bursa Sarı Aşı, Hacı Ömer, Işıklar, Kemer, Maraval, Bursa, Anadolu, Conkara, Marigoule, Beyaz At, Sativa Kuzu Kestane, Kırmızı at kestanesi, şekerci, İtalyan, Yalova, Sarı aşılama piyasada en çok bilinen kestane fidanı çeşitleri arasındadır. En iyi kestane fidanı ise Maraval ve tozlayıcısı Hacı Ömer olarak bizim önerimizdir.