Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

ÜRETİCİDEN FİDAN

Bursa Sarı Aşı

Açık Köklü Hacı Ömer Kestane Fidanı 100 cm
Çok Satılan
Brand: Güneş Fidancılık Model: HACIOMERKESTANE-100
Açık Köklü Hacı Ömer Kestane Fidanı fidansec.com güvencesi ile kapınızdadır. 100 cm boyundaki kestane ağacı fidanlarımız açık köklü olup dikime hazırdır. Kestane fidanı fiyatlarımız piyasanın altındadır çünkü biz üreticiyiz. Piyasada daha çok tüplü olarak rastladığınız Dünyaca ünlü Hacı Ömer Kestane..
40,00TL
Işıklar Kestane Fidanı
Yeni STOKYOK
Brand: Güneş Fidancılık Model: IŞIKLAR304
Meyveleri orta büyüklükte, kabuk rengi açık yeşil, yuvarlak ve yüzeyi pürüzsüz olan Işıklar kestane fidanları arasında en sık tercih edilen çeşitlerden biridir. Işıklar kestane meyvesi etli olduğu gibi lezzeti oldukça iyidir. Bol verimli bir yapıya sahiptir. Gevşek yapılı topraklarda daha verimli ol..
0,00TL
Kemer Kestane Fidanı
Yeni STOKYOK
Brand: Güneş Fidancılık Model: KEMER303
Aydın ve İzmir bölgesinde yetiştiriciliği yapılmaktadır. Meyveleri orta irilikte, meyve kalitesi ve tadı oldukça güzeldir. Depolamaya uygun bir çeşittir. Kestane fidanı  dikilirken fidanın aşı noktası toprağın 2-3 cm üzerinde kalacak şekilde dikilmelidir. Açık köklü fidanların dikiminden önce v..
0,00TL
Maraval Kestane Fidanı 2 Yaş (Açık Köklü)
Yeni Çok Satılan
Brand: Güneş Fidancılık Model: MARAVALKESTANE-100
Maraval Kestane Fidanı 2 yaşında açık köklü olarak fidansec.com'da çok uygun fiyatlara satıştadır. Maraval Kestane Fidanı ile iri meyveli, meyve kalitesi yüksek kestane bahçeleri kurmak mümkün.Hemen fidansec.com güvencesi Güneş Fidancılık garantisi ile sizde Maraval Kestane Fidanı sipariş vereb..
40,00TL
Osmanoğlu Kestane Fidanı
Yeni STOKYOK
Brand: Güneş Fidancılık Model: OSMANOĞLU301
Osmanoğlu kestane fidanının ağacı orta kuvvette ve yayvan olarak şekilde gelişir. Meyveleri iyi büyükte olan Osmanoğlu kestane fidanının meyve kalitesi de oldukça yüksektir. Parlak meyve dış yapısı, krem renkli meyve içi diğer cinslerden Osmanoğlu'nu ayırt eden özellikleridir.Bursa Osmanoğlu Kestane..
0,00TL
Sarı Aşı Kestane Fidanı
Yeni STOKYOK
Brand: Güneş Fidancılık Model: SARIAŞI300
Bursa Sarı aşı kestane fidanı Anadolu kökenli olup, aşırı soğuklarda -30 dereceye kadar dayanabilen bir çeşittir. Aşırı yağışı sevmeyen sarı aşılama kestane fidanı, ilkbaharın geç ve sonbahar ilk donlarına karşı hassas olurlar. Dünya genelinde 13 farklı kestane fidanı bulunmaktadır. G..
0,00TL
Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 6 (1 Sayfa)

Bursa Sarı aşı kestane fidanı Anadolu kökenli olup, aşırı soğuklarda -30 dereceye kadar dayanabilen bir çeşittir. Aşırı yağışı sevmeyen sarı aşılama kestane fidanı, ilkbaharın geç ve sonbahar ilk donlarına karşı hassas olurlar.

Bursa Sarı Aşı Kestane Fidanı Özellikleri

Aşırı yağış çiçeklenme dönemlerini olumsuz etkiler. Aşırı yağış aynı zamanda yaprakların dökülmesine ve mantar hastalığına yol açar.Yıllık yağış toplamı 600-1600 mm ve düzenli olan bölgelerde sulama yapmadan yetiştirilebilir.

Kestane fidanlarına çoğunlukla 7x7 veya 8x8 m dikim uygulanır. Kestane fidanları kazık köklü olduğu için toprağın yapısının gevşek ve geçirgen olması önemlidir.Kestane meyvesinin kabuğu ince, kolay soyulan bir yapıdadır.

Dayanıklı olan sarı aşılama kestane fidanları Bursa bölgesinde ekim ayında olgunlaşır.