Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

AÇIK KÖKLÜ FİDAN TESLİMAT TARİHİMİZ 20 KASIM 2023'TÜR.

Işıklar

Hacı Ömer Kestane Fidanı (Açık Köklü)
Çok Satılan STOKYOK
Brand: Güneş Fidancılık Model: HACIOMERKESTANE-100
Hacı Ömer Kestane Fidanı Açık Köklü olarak fidansec.com güvencesi ile kapınızda. Hacı Ömer Kestane fidanlarımızın kasım ile nisan ayları arasında dikimi yapılır.Hacı Ömer Kestane Fidanı FiyatlarıKestane fidanı fiyatlarımız piyasanın altındadır çünkü biz üreticiyiz.Piyasada daha çok tüplü o..
0,00TL
Işıklar Kestane Fidanı
Yeni STOKYOK
Brand: Güneş Fidancılık Model: IŞIKLAR304
Meyveleri orta büyüklükte, kabuk rengi açık yeşil, yuvarlak ve yüzeyi pürüzsüz olan Işıklar kestane fidanları arasında en sık tercih edilen çeşitlerden biridir. Işıklar kestane meyvesi etli olduğu gibi lezzeti oldukça iyidir. Bol verimli bir yapıya sahiptir. Gevşek yapılı topraklarda daha verimli ol..
0,00TL
Kemer Kestane Fidanı
Yeni STOKYOK
Brand: Güneş Fidancılık Model: KEMER303
Aydın ve İzmir bölgesinde yetiştiriciliği yapılmaktadır. Meyveleri orta irilikte, meyve kalitesi ve tadı oldukça güzeldir. Depolamaya uygun bir çeşittir. Kestane fidanı  dikilirken fidanın aşı noktası toprağın 2-3 cm üzerinde kalacak şekilde dikilmelidir. Açık köklü fidanların dikiminden önce v..
0,00TL
Maraval Kestane Fidanı 2 Yaş (Açık Köklü)
Yeni Çok Satılan
Brand: Güneş Fidancılık Model: MARAVALKESTANE-100
Maraval Kestane Fidanı 2 yaşında açık köklü olarak fidansec.com'da çok uygun fiyatlara satıştadır. Maraval Kestane Fidanı ile iri meyveli, meyve kalitesi yüksek kestane bahçeleri kurmak mümkündür.Maraval Kestane Fidanı SiparişiHemen fidansec.com güvencesi Güneş Fidancılık garantisi ile sizde Ma..
100,00TL
Osmanoğlu Kestane Fidanı
Yeni STOKYOK
Brand: Güneş Fidancılık Model: OSMANOĞLU301
Osmanoğlu kestane fidanının ağacı orta kuvvette ve yayvan olarak şekilde gelişir. Meyveleri iyi büyükte olan Osmanoğlu kestane fidanının meyve kalitesi de oldukça yüksektir. Parlak meyve dış yapısı, krem renkli meyve içi diğer cinslerden Osmanoğlu'nu ayırt eden özellikleridir.Bursa Osmanoğlu Kestane..
0,00TL
Sarı Aşı Kestane Fidanı
Yeni STOKYOK
Brand: Güneş Fidancılık Model: SARIAŞI300
Bursa Sarı aşı kestane fidanı Anadolu kökenli olup, aşırı soğuklarda -30 dereceye kadar dayanabilen bir çeşittir. Aşırı yağışı sevmeyen sarı aşılama kestane fidanı, ilkbaharın geç ve sonbahar ilk donlarına karşı hassas olurlar. Dünya genelinde 13 farklı kestane fidanı bulunmaktadır. G..
0,00TL
Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 6 (1 Sayfa)

Işıklar Kestane Fidanı Anadolu orijinli bir çeşittir. En çok tercih edilen çeşitlerden biri olan Işıklar kestane fidanı meyveleri orta büyüklükte yuvarlak, kabuk rengi açık yeşil ve yüzeyi pürüzsüzdür. Bol verim sağlayan kestane fidanı çeşidinin meyvesi etli ve oldukça lezzetlidir. 

Işıklar Kestane Fidanı Özellikleri

Kendine verimli olan Işıklar kestane fidanı, depolamaya uygundur. Gevşek ve geçirgen toprak yapısında daha verimli yetişen kestane fidanı, temmuz ayında hasat edilmektedir. Soğuğa dayanıklı olan tür, sonbahar aylarının ilk soğuklarına karşı hassas olabilmektedir. 

Kestane fidanı dikilirken fidanın aşı noktası toprağın 2-3 cm üzerinde kalacak şekilde dikilmelidir. Açık köklü fidanların dikiminden önce varsa kırık ve kıvrılmış kökler kesilmelidir. Tüplü fidan dikiminde ise toprağın dağılmaması önemlidir. Dikimden sonra fidana can suyu verilmelidir.