En iyi badem fidanı olarak Kaliforniya'da Nonpareil badem fidanı'ndan sonra Texas badem fidanı yaygın bir fidan çeşidi olarak bilinmektedir. Online olarak web sitemizden badem fidanı alışveriş hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Siz değerli müşterilerimiz için en iyi badem fidanı satış hizmeti sunuyoruz. Sitemizden yapacağınız online alışverişlerinizde güvenilir ve hızlı teslimat sağlıyoruz. Texas badem fidanı, Kaliforniya'da yaygın olarak karşımıza her an çıkabilir. Ağacın tamamında çiçek açmaz ve geç çiçeklenme özelliğine sahiptir. Bu sebeple soğuktan etkilenme durumu da oldukça düşüktür. İç bademi kaliteli, kabuğu ise yumuşak yapıdadır. Kabuğunu kırdığınızda iç bademi orta büyüklüktedir. Ağacı oldukça kuvvetli bir yapıya sahip olduğu için dış etkenlere karşı oldukça dayanıklıdır. Aynı zamanda verimliliği ise orta seviyede'dir.

Texas Badem Fidanı Toprak ve İklim Özellikleri

Texas badem fidanı, 400 m ile 1600 m arasında değişik bir yapıya sahiptir. Çakıllı ve kireçli araziler için dikimi uygun görülmektedir. Aynı zamanda bahçeler de ekilecek ise sus tutmayan arazilerde ve güneye bakan alanlar da yetişmesi idealdir. Sert geçen kış mevsiminde İlkbahar dikimi yapılmaktadır. Aynı zamanda dikim mesafesi 6m. x 6m. veya 6m. x 7m. olacak şekilde yapılmalıdır.

Ülkemizde Texas badem yetiştiriciliği kuru alanlar da yapılmalıdır. Yıllık olarak yağış 600 mm’nin üzerinde olan yerler de badem fidanını sulamaya gerek duyulmaz. Ancak dikildikten sadece birkaç yıl sulanması gerekmektedir. Aynı zamanda aşılı badem fidanı geliştikten sonra ürün vermeye başlar. Texas badem fidanı büyüyüp ağaç haline geldiğinde budama işlemi başlar. Budarken badem ağaçlarına her zaman vazo şekli verilmektedir.

Sizlere 7/24 kesintisiz online alışveriş imkanı sunuyoruz. Texas badem fidanına uygun fiyatta sahip olmak için vakit kaybetmeden sipariş oluşturabilirsiniz. Firmamız kurulduğu günden bu yana müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunmaktadır. Dilediğiniz zaman bizleri arayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.