Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

AÇIK KÖKLÜ FİDAN TESLİMAT TARİHİMİZ 20 KASIM 2023'TÜR.

Badem Fidanı

Brand: Güneş Fidancılık Model: STOKTA YOK
Ferraduel Badem Fidanı diş bademi olarak bilinen ince kabuklu meyve kalitesi yüksek piyasada en çok rağbet gören tozlayıcı badem fidanı çeşididir. Fidansec.com güvencesi ile fidanlarınızı kapınıza kadar özel ambalaj ile gönderiyoruz. Fidanlarımız 1988 yılından günümüze faaliyet gösteren Güneş Fidanc..
300,00TL
Brand: Güneş Fidancılık Model: FERRAGNES-80
Ferragnes badem fidanı aşılı olarak üretilmektedir. Tüplü olarak özel poşetinde dikime hazır halde saksılı gönderilen bu fidanımız Diş Bademi olarak halk arasında bilinmektedir. 1200 rakıma kadar dikilebilen ferragnes badem fidanı ile birlikte tozlayıcı çeşit ferraduel dikilmelidir. Diş ile kab..
300,00TL
Brand: Güneş Fidancılık Model: 9FERRAGNES-1FERRADUEL
9 Adet Ferragnes badem fidanını 1 Adet tozlayıcı Ferraduel badem fidanı ile birlikte sizlere özel ambalaj ile birlikte özel seramızdan direk üreticiden gönderiyoruz. Hobi bahçesi kurmak isteyenler için ideal olan paketimiz 11 dönüm araziye 10*10 metre aralıklarla dikilmektedir.Fidanlarımız 1988 yılı..
600,00TL
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)

Badem fidanı fiyatları 5 adet 300 TL'den sizlere sunulmaktadır. Satıştaki Badem fidanı çeşitlerimiz ; Ferraduel ve Ferragnes'tir. Fidanlarımız özel poşetinde tüplü(torbalı) olarak gönderilmektedir.

Badem fidanı ülkemizde dikimi her yıl artan meyve fidanı çeşitleri arasındadır. Sizde Aşılı badem fidanı yetiştiriciliği yaparak uzun vadeli kazançlı bir yatırım için bugün bir adım atmak istiyorsanız fidansec.com doğru adres üstelik adet fidan fiyatı sadece 25 TL.

Badem Fidanı Özellikleri

Badem yetiştiriciliğinde dikilecek bahçenin toprağının geçirgen ve verimli olması çok önemlidir. Badem için verimli ve kolay sulanabilen arazilerde üretilmelidir. Dikim yapılacak toprağın iyi olması demek meyvelerin kalitesinin iyi olması ve ürün miktarının fazla olması demektir. Geç çiçeklenen badem, ılıman iklim meyvesidir. Meyvesinin olgunlaşabilmesi için yüksek sıcaklıklara ihtiyacı vardır.

İklime göre dikimi yapılan badem fidanı kışları ılık geçen bölgelerde ocak ayında dikim yapılabilir. Soğuk iklim bölgelerinde ise ilkbahar aylarını beklemek gerekir. Çeşidin  arazinizin koşullarına uyum sağlayıp sağlamayacağını bilmeniz için öncelikle topraktan örnek almanız gerekmektedir. Numune alacağınız toprak çok ıslak olmaması gerektiği gibi çok kuru da olmamalıdır.

Dikim Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Kökleri hassas olan fidanının, dikimi sırasında zarar görmemesi ve rüzgar almaması gerekir. Çabuk gelişen türler arasından olduğu için dikim yapılırken sık dikim tercih edilmemelidir. Dikimi sırasında fidana verilecek can suyunun kademi olarak verilmesi fidanın tutma ihtimalini arttıracaktır. Verime kısa zamanda yatan fidanlar, susuzluğa ve kirece karşı dayanıklıdır. Yetiştirilecek toprağın Ph değeri 6.8 ile 8.5 arasındadır. Türkiye'nin tüm bölgelerinde rahatlıkla yetiştirilebilmektedir.Dikimini yaptığınız fidanların ilaçlama zamanlarına dikkat etmelisiniz.

Fidanlar ilkbaharda genel koruma için, çiçek tomurcukları kabarmaya başladığında, çiçek taç yapraklarının yarısından fazlası döküldüğünde, meyveleri fındık büyüklüğüne geldiğinde ve sonbahar mevsiminde olabilecek hastalıklara karşı genel koruma amacıyla ilaçlanmalıdır. 

Badem Fidanı Çeşitleri

Badem bahçesi kurulumunda en önemli konulardan bir tanesi de doğru çeşit seçimidir. Bertina, Drake, Ferraduel, Ferragnes, Guara, Nonpareil, Teksas, Tuono, Datça Ak Badem ve Muğla Nurlu piyasada en çok tercih edilen badem fidanı çeşitleridir. Sizde bölgenize uygun çeşidi seçmek için sitemizdeki ürünlerin detay sayfalarını okuyabilirsiniz...