Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

ÜRETİCİDEN FİDAN

Maraval

Maraval Kestane Fidanı 2 Yaş (Açık Köklü)
Yeni Çok Satılan
Brand: Güneş Fidancılık Model: MARAVALKESTANE-100
Maraval Kestane Fidanı 2 yaşında açık köklü olarak fidansec.com'da çok uygun fiyatlara satıştadır. Maraval Kestane Fidanı ile iri meyveli, meyve kalitesi yüksek kestane bahçeleri kurmak mümkün.Hemen fidansec.com güvencesi Güneş Fidancılık garantisi ile sizde Maraval Kestane Fidanı sipariş vereb..
40,00TL
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

Maraval Kestane Fidanı Fransız menşeli ithal cins ürünümüz olup kış aylarında açık köklü olarak fidansec.com'da satılmaktadır. İri meyveli maraval kestane fidanı meyve rengi krem olup fidan fiyatları uygundur.

Dikimi için yamaç arazilerin tercih edildiği Maraval kestane fidanları gevşek yapılı ve geçirgen topraklara dikilmelidir. Bol verim veren Maraval kestane fidanlarının meyveleri 13-16 gram arasındadır. Meyve kabuğu ince, tüysüz ve parlaktır.

Tozlayıcı çeşidi Marigoule kestane fidanıdır. Budamasında en çok tercih edilen yöntem doruk dallı terbiye sistemidir. Dal kanserine karşı oldukça direnç gösteren kestane fidanı hastalıklardan kolay etkilenmez.  400-900 metre rakım arasında dikilebilen kestane fidanlarında verim normaldir. 

Haziran ayında çiçeklenen Maraval kestane fidanı, ekim ayında hasat edilir.